Kodėl reikia rašyti blogą? Kodėl reikia viešai kalbėti? Štai kodėl:

„Aštuonis mėnesius trunkančios apklausos, parodymai, teismai. Tai ne – ne Agurkinių ar Daktarų gaujos byla, ne šimtus tūkstančių siekiantis PVM grobstymas, ne banko apiplėšimas. Tai – 14-metė kaunietė paauglė su kreidelėmis. Dėl Nemuno krantinėje trumpam atsiradusio užrašo „Tie-SOS“, kurį netrukus nuplovė lietus, paauglės mama atsidūrė teisėsaugos gniaužtuose.
Penki kiti sulaikytieji, vyresni nei 16 metų, buvo išteisinti mažiau nei per mėnesį. Jų bylas nagrinėjo Kauno miesto savivaldybės Viešosios tvarkos tarnyba. Tarnybos atstovai, nutraukę bylą, akcentavo, kad jaunuoliai žalos nepadarė, nes užrašą nuplovė lietus, akcija buvo taiki, o valstybė turinti skatinti pilietiškumą ir geranoriškai bendradarbiauti su žmonėmis, dalyvaujančiais taikiuose sambūriuose.
14-metė E.N. bylos tarnyba negalėjo imtis dėl jos amžiaus. Už jaunesnių nei 16 metų jaunuolius atsako jų tėvai, tad E.N. mamai byla iškelta už dukros nepriežiūrą.
„Tai jūs manote, kad bet kas bet kur mieste gali piešti?“ – griežtai paklausė teisėjas Aurelijus Rauckis.“ (citata iš Kauno Diena sausio 25, 2013, Nr. 20, psl.1-2).

Šis blogas yra tiems, kurie jaučia ir supranta, kad tokie veiksmai kaip šie policijos, ir tokie klausimai kaip teisėjo (nesiverčia liežuvis jo vadinti teisėju) Aurelijaus Rauckio demaskuoja ir diskredituoja juos pačius. Tiems, kas suvokia, kad kažkas negerai ir net labai negerai vyksta mūsų valstybėje.

Gali būti, kad šiuo metu, šiuo periodu Lietuvoje vyksta dviejų didelių gyvenimo sampratų, valstybės ir visuomenės vizijų kova. Ji atsispindi šioje mažytėje citatoje. Kas yra jaunuoliai, paišantys žodį Tiesos: viešosios tvarkos pažeidėjai nusipelnantys teisminės bylos ar pilietiškai angažuotas jaunimas?

Kaip tu atsakysi ir kokioje pusėje stovėsi Tu?

Jei Tu nesupranti, kad negalima persekioti vaikų už kreidelės užrašą TIESOS, šis blogas tikrai ne Tau. Tuomet Tau reikia skaityti “Lietuvos rytą” ir kitus.

Bet jeigu Tu suvoki, kad tokie įvykiai kaip D.Kedžio mergaitės paėmimas (viešas išprievartavimas) yra NENORMALU, ir jeigu Tau atrodo įtartini tokie gerai organizuoti teisėsaugos, žiniasklaidos, aukščiausių Lietuvos pareigūnų ir institucijų veiksmai ir Tu, vedamas įtarimų, nori labiau susigaudyti kas vyksta Tavo valstybėje –tuomet šitas blogas Tau.

Ir mes turėsime apie ką pakalbėti…