Trumpa priešistorė.

Šeštadienį (04.13d.) “Žalgiris“ sensacingai pralaimėjo “Lietuvos rytui“ ir taip praleido progą pirmą kartą “dienraščių lyderio“ komandą neprileisti prie finalo ir pakandinti dar pusfinalyje. Iškarto po rungtynių kilo versija apie sutartas rungtynes.

“Prienų“ komandos vyr.treneris V.Šeškus viešai išsakė mintį, kad rungtynės galėjo būti sutartos. Sportalas.com (http://www.facebook.com/#!/sportalas?fref=ts) nurodė, kad “Likus 1,5val iki varžybų Motiejūnas ilgai diskutavo su Purliu ir visu Ryto štabu, po to daug skambino.“ (Čia nepatikrinta žinia). Manęs asmeniškai visiškai nenustebintų sutartų rungtynių faktas, kurio, žinoma, mes niekuomet nepamatysime. Vien ko verta V.Romanovo prieš kurį laiką atskleista aplinkybė, kad jis buvo Lryto savininko G.Vainausko iniciatyva su juo susitikęs Vilniaus San Antonijo picerijoje kur jam laikraščio strategas siūlė pralaimėti LKL finalus, kad Lrytas galėtų išeiti į Eurolygą. Pagrasinę teismais Vainauskai kažkodėl nesikreipė į teismą…

 

Bet aš ištiesų ne apie tai.

Laikraščio komanda apskundė V.Šeškų savo kišeninei lygai LKL su tokiu raštu:

„Šeškaus metami įtarimai, kad rungtynių su „Žalgiriu” rezultatas dėl vienokių ar kitokių interesų galėjo buvo surežisuotas, įžeidė mūsų klubą, krepšininkus ir  sirgalius.

Kategoriškai pareiškiame, kad krepšinio klubas „Lietuvos rytas” visada  laikosi garbingo žaidimo ir bekompromisės sportinės kovos principų, niekuomet  nesiveldamas į jokias užkulisių machinacijas“, – teigiama „Lietuvos ryto“ rašte. (http://www.basketnews.lt/news-61261-uz-samokslo-teorijas-seskui-gresia-lkl-nemalone.html#ixzz2QeWKNMxg).

Tai čia tas pats klubas, kuris “laikosi garbingo žaidimo taisyklių“ ir “nesivelia į jokias užkulisių machinacijas“. Ką ištiesų darė visą savo gyvavimo istoriją šitas klubas – tai bet kokia kaina sužlugdyti “Žalgirį“. Per savo tribūną – laikraštį – pastoviai primityviai ir subtiliai pylė pamazgas ant “Žalgirio“, sąmoningai pateikdavo klaidingą informaciją, “antis“, visokiausiais būdais bandė kompromituoti “Žalgirį“.

Tikra tiesa yra tai, kad būtent tokia šio pseudolaikraščio užkulisinė veikla padėjo atverti akis daugeliui žmonių (įskaitant ir mane). Pirmiausia krepšinyje mes pastebėjome kokiais nešvariais metodais žaidžia šitas laikraštis. Ir tik paskui pradėjome sekti politinę jo veiklą, pastebėjome kokią įtaką laikraštis turi aukščiausiu politiniu lygmeniu, kad jo kišenėje sėdi praktiškai visas politinis elitas. Laikraščio veikla jau seniai peržengė žiniasklaidos ribas. Šita medija jau kuris laikas yra įtakingas užkulisinis Lietuvos politikos žaidėjas.

Šitas klubas padarė svarbiausią savo klaidą: jis pasirinko taikiniu Žalgirį. Jis nevertino, kaip ir dabar nevertina, Lietuvos žmonių emocinių prisirišimų, moralinių nuotaikų, paprasčiausio noro matyti gerą krepšinį. Jie ne šiaip pasirinko, bet nusprendė, kad gali sužlugdyti Žalgirį. Ištrinti iš žemėlapio. Ir taip apsinuogino. Atsiskleidė kokio lygio, be stabdžių politiniai verslininkai ten sėdi ir strateguoja.

 

Įdomu, kiek daug krepšinio megėjų ir politikos stebėtojų veidų nusmelkė ironiška šypsena, kai perskaitė žodžius “krepšinio klubas „Lietuvos rytas” visada  laikosi garbingo žaidimo ir bekompromisės sportinės kovos principų, niekuomet  nesiveldamas į jokias užkulisių machinacijas“?:)