Su savo lyderio rinkimais konservatorių partija galutinai pasuko į galios partijos raidos kelią. Susicementavo viduje, taip sakant. Visgi norisi tikėti, kad gali egzistuoti ir teisingumo partija. Bent jau teisingumo poreikį išlaikanti partija. Su V.Landsbergiu šis tikėjimas būtų išlaikytas.

Deja, bet konservatoriai su šiais vidiniais rinkimais dar labiau patvirtino savo pasiryžimą būti normalia partija: elitistine grupuote, akumuliuojančia stambaus verslo, politikos ir valstybės administravimo resursus tam, kad visomis išgalėmis kabintis į valdžią, centrinę ar savivaldos. Lietuvoje, ir ne tik, normali politinė partija paprastai neturi nieko bendro su piliečiais, su bendruoju gėriu, su teisingumu kaip savaimine vertybe, su solidarumu, su atsigręžimu į žmones.

Jaunųjų konservatorių (ar jų vadovų) paskelbta parama A.Kubiliui tik įrodo, kad jauni žmonės ten eina tik dėl politinės karjeros, bet ne dėl to paties teisingumo. Jų vedliai yra M.Adomėnas ir A.Ramanauskas.

Ateis metas, kai sulauksime nuoširdžios (!) tipinio konservatoriaus reakcijos: “kokio čia teisingumo reikalauja šitie patvoriniai?“ Ta prasme, kad taip nutols nuo žmonių, kad nuoširdžiai nebesupras. O kol kas matome tokias išalbingas reakcijas, kaip R.Juknevičienės: „Landsbergio išrinkimas pirmininku leistų rodyti partiją marginaline, radikalia“. Tai štai ko, pasirodo, bijo konservatorių elitas – įsijausti į žmonių problemas ir taip būti apjuodinamais didžiojoje politikoje. Ar M.Adomėno net neslepiamą neapykantą: “V.Landsbergio kaltinimai“, “profesoriaus V.Landsbergio šmeižtai“, “Landsbergio parankiniai“. Dar girdime apie “tabu griuvimą“ – nuo šiol bus galima kritikuoti V.Landsbergį. Kritikuoti už tai, kad bene visose rezonansinėse istorijose palaikė viešumo, skaidrumo ir teisingumo principus?

Na, o visas propagandos aukštumas viršija, kaip įprasta, “Lietuvos ryto“ korifėjus R.Valatka, savo 15min. Šį kartą savo – totalaus manipuliavimo – funkciją perleidęs naujos kartos atstovui Bernardui Gailiui. Įsiklausykite kaip jie kryptingai priešingai realybei ir sveikam protui piešia vaizdą: “V.Landsbergis nebemato Lietuvos, jos gyvenimo, jos ateities ir interesų “, “A.Kubiliaus pergalė primena, kad Lietuva yra. Kaip politinė bendruomenė, ji yra labai racionali, tikras kontrastas daugeliui atskirai paimtų piliečių“, “Stodamas prieš A.Kubilių konservatorių pirmininko rinkimuose V.Landsbergis sukėlė grėsmę tam, ką pats sukūrė – Lietuvos politinei bendruomenei“.

Ar gali būti kas nors labiau priešingo ir neatitinkančio tikrovei nei šie žodžiai?

Tai štai kokį racionalumą, politinę bendruomenę ir Lietuvos interesus mums siūlo šie žmonės.

Kuo greičiau iš Lietuvos…

 

 

P.S. rekomenduoju Daliaus Stančiko straispnį http://www.tiesos.lt/index.php/tinklarastis/straipsnis/dalius-stancikas.-fokus-marokus-arba-atstumtas-savu. Jis ten be kitų naudingų įžvalgų pateikia pagrįstų įtarimų apie masiškai suklastotus balsus A.Kubiliaus naudai.